اخبار ایران و جهان

اسامی که حریری به عون پیشنهاد داده ناشناخته هستند اخبار بین الملل

اسامی که حریری به عون پیشنهاد داده ناشناخته هستند اخبار بین الملل

اسامی که حریری به عون پیشنهاد داده ناشناخته هستند اخبار بین الملل

برخی منابع لبنانی از واقعیت روابط میان میشل عون رئیس جمهور لبنان و سعد حریری نخست وزیر مامور تشکیل کابینه لبنان پرده برداشتند.

العالم لبنان

برخی منابع لبنانی از واقعیت روابط میان میشل عون رئیس جمهور لبنان و سعد حریری نخست وزیر مامور تشکیل کابینه لبنان پرده برداشتند و اینکه اوضاع اصلا مساعد نیست و روابط آنها بحرانی تر و پیچیده تر شده است و این پس از ویدئویی درباره دروغگو خواندن نخست وزیر مامور تشکیل کابینه از سوی رئیس جمهوری لبنان، رخ داده است.

این منابع تأکید کردند که عون با وجود فشارهای بسیار، قصد ندارد از اصل معیارهای واحد که پیش از این برای حریری به منظور تشکیل یک دولت قطعی مطرح کرده بود عقب نشینی کند، گر چه برخی تلاش کردند با تحریف حقایق، او را مسئول تأخیر در تشکیل حکومت بدانند.

منابع لبنانی بیان کردند که این مسئله برای میشل عون به مثابه نمایش قدرت یا موضوع شخصی نیست، بلکه مسأله ای مرتبط با قواعد کلی در خصوص حفظ توازن و حمایت از حقوق است.

این منابع تاکید کردند: بیشتر اسامی که حریری برای تشکیل کابینه به میشل عون پیشنهاد داده است ناشناخته هستند و این برای مواجهه با چالشهای بزرگی که انتظار دولت جدید را می‌کشد مطلوب نیست. عون به حریری تأکید کرده است که اجازه ندارد دو وزارتخانه دادگستری و وزارت کشور، باهم در حوزه اختیار وی باشد و همچنین اجازه ندارد وزارت اقتصاد و دادستانی مالی را در یک سو قرار دهد و وی را به اتکا بر معیارهای ثابت برای تشکیل دولت فراخوانده است.

مهر

منبع: خبرگزاری العالم

قالب وردپرس اخبار بین الملل

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا